Zalety Malowania Proszkowego


Malowanie proszkowe niewątpliwie jest koniecznym elementem zabezpieczenia każdego metalowego fragmentu ogrodzenia. Niezależnie od faktu czy nasze ogrodzenie przeszło wcześniej zabieg solidnego cynkowania ogniowego, to i tak musi zostać poddane etapowi malowania proszkowego w celu nadania pożądanego koloru. Malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek (20-100 μm farby proszkowej) na powierzchnię przewodzącą np. metalu. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Metoda ta gwarantuje iż nasze ogrodzenie przez wiele lat zachowa naturalną pożądaną barwę.

W malowaniu proszkowym stosuje się dwie podstawowe techniki elektryzacji i nakładania farby proszkowej:

  natrysk elektrostatyczny – metoda wysokonapięciowa 40-100 kV, potocznie zwana „koroną”,

  natrysk elektrokinetyczny – metoda triboelektryzacji, tarciowa, zwana „tribo”.

Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury 140-200°C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu ipolimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Podstawowe zalety malowania proszkowego:

  brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska,

  otrzymywane powłoki dzięki swojej grubości (60-80 μm) znakomicie maskują niedokładności obróbki mechanicznej,

  zabezpieczenie antykorozyjne pokrytych materiałów.

  Znaczna trwałość i zdolność utrzymania wyrazistości barwy.

  Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w poszczególnych zakładkach, lub kontaktując się z nami pod numerem Telefonu: 889-914-421e-mail: biuro@klinkieroweogrodzenie.pl

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty