Zalety Cynkowania Ogniowego


W ocenie naszej oraz wielu innych doświadczonych fachowców cynkowanie ogniowe jest obecnie najlepszym zabezpieczeniem stali przed powstawaniem korozji. Cynkowanie ogniowe, choć zawsze wiąże się z dodatkowym kosztem jest bardzo zalecane, bowiem całkowicie zabezpiecza nasze ogrodzenie, które siłą rzeczy narażone jest na ciągłe działanie warunków atmosferycznych.. Proces ten ma na celu pokrycie powierzchni przedmiotów stalowych cienką powłoką cynku w celu ochrony przed korozją powodowaną działaniem powietrza i wody. Cynkowanie jest stosowane powszechnie w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w przemyśle samochodowym, budowlanym, a nawet lotniczym.


Powłoka cynkowa wykazuje w warunkach naturalnego środowiska korozyjnego od kilku do kilkunastu razy większą odporność korozyjną od stali nie cynkowanej. Dzieje się tak dlatego, że potencjał standardowy cynku jest znacznie bardziej elektroujemny niż potencjał żelaza. W pierwszej kolejności będzie korodował cynk, a produkty jego korozji będą spowalniać dalszą korozję. W przypadku przerwania szczelności powłoki cynkowej, na przykład zarysowań spowodowanych uszkodzeniem mechanicznym, będzie ona w dalszym ciągu chronić materiał bazowy przed rdzewieniem. Zjawisko to nosi nazwę protektorowania.


Rodzaje cynkowania:


cynkowanie proszkowe – utrzymanie przedmiotu przez kilka godzin w temperaturze 350–400 °C w sproszkowanym cynku zawierającym około 6% tlenku cynku.

   cynkowanie zanurzeniowe (ogniowe), np. proces Sendzimira – zanurzenie przedmiotu w ciekłej kąpieli cynkowej.

     cynkowanie galwaniczne

    cynkowanie natryskowe.

Biorąc pod uwagę iż budowa nowego ogrodzenia w pierwszej kolejności stanowić ma główny element ozdobny naszego domu, warto zastanowić się nad solidnym zabezpieczeniem przęseł, bram i furtek poprzez wykonanie cynkowania ogniowego. Więcej szczegółów dotyczących tej metody zabezpieczenia przed korozją, oraz aktualny cennik sporządzany jest indywidualnie.
Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem, który wyczerpująco odpowie na wszelkie Państwa pytania.


e-mail: biuro@klinkieroweogrodzenie.pl

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty